Ana Sayfa / Genel / AYDINLIK GAZETESİ / 11.02.2017

AYDINLIK GAZETESİ / 11.02.2017

EPİLEPSİ TÜM YÖNLERİ İLE TARTIŞILACAK

Epilepsi Hasta ve Yakınları Derneği, epilepsiyi hukuksal, toplumsal ve psikolojik yönleriyle ele almak amacıyla sempozyum düzenlemeye hazırlanıyor.

Epilepsi Hasta ve Yakınları Derneği, epilepsiyi hukuksal, toplumsal ve psikolojik yönleriyle ele almak amacıyla sempozyum düzenlemeye hazırlanıyor. Dernek dün hastalığa dikkat çekmek amacıyla yaptığı basın toplantısında 13 Şubat Pazartesi Dünya Epilepsi Gününde olacak sempozyumun da duyurusunu yaptı.

Epilepsi Hastaları ve Yakınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Öztürk, İstanbul’da birçok yerde epilepsi ile ilgili psikolog, avukat ve nörologlar desteğiyle seminerler düzenlediklerini anlattı.

Amaçlarının, epilepsi hastalığının halka tanıtılması ve epilepsi hastalarının çalışma hayatına kazandırılması olduğunu belirten Öztürk, bu doğrultuda yapacakları sempozyumun ayrıntılarını da paylaştı: 13 Şubat Pazartesi günü Dünya Epilepsi Gününde, Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde saat 12:30-16:15 arasında Epilepsi Sempozyumumuz yapılacak. Başta Türk Epilepsi ile Savaş Derneği olmak üzere, Türkiye Psikatristler Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve UCB İlaç Firması iş birliği ile gerçekleşecek. Temamız Epilepsi ve İş. Halkımız bu hastalık konuda pek bilinçli değil. Amacımız; epilepsi hastalarına karşı yanlış davranışların önüne geçerek doğruları anlatmak ve hastaların yaşam kalitelerini yükseltmektir.

İçerik alınan site https://www.aydinlik.com.tr/saglik/2017-subat/epilepsi-tum-yonleriyle-tartisilacak

Biliyor musunuz?

GELİN TANIŞ OLALIM

21 Ekim 2017   13:00/ 16:00 Gittikce buyuyen ailenin bireyleri arasinda oldugumuz icin cok sansliyiz. Artik ...

Bir Cevap Yazın